Styl glamour – główne kolory

Każdy styl występujący w architekturze rządzi się nieco innymi prawami. Projektanci wnętrz muszą zatem regularnie zapoznawać się ze wszystkimi kierunkami, by następnie z powodzeniem wprowadzać je do domów i mieszkań swoich klientów. Jeśli któryś z nich chciałby bowiem stać się właścicielem domu glamour, architekt powinien wiedzieć, jakie kolory przeważają właśnie w takim stylu. Istnieje kilka takich barw, o których zdecydowanie można powiedzieć, że są one glamour.

Tak naprawdę nie trzeba nawet czytać żadnych specjalistycznych książek czy artykułów na temat architektury, by odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące kolorów. Przeglądając w sklepach różnorodne krzesła glamour, szybko można zauważyć, w jakich barwach występują one najczęściej. Przeważnie są one po prostu białe, gdyż to właśnie ten kolor najsilniej kojarzy się z luksusem, elegancją i szykiem. Białe meble zawsze będą prezentować się dobrze, ponieważ ich nienaganny odcień doskonale pasują dosłownie do wszystkiego. Jeśli jednak chce się umieścić je w pomieszczeniu glamour, nie powinno się ich łączyć ze zbyt kolorowymi artykułami. Białe krzesła glamour najlepiej zaprezentują się na jednolitym i stonowanym tle, czyli np. w towarzystwie mebli i akcesoriów o podobnym odcieniu. Chcąc jednak zastosować bardziej nietypowe połączenia i uzyskać oryginalny efekt, wolno w stylu glamour zestawiać biel z klasyczną czernią. Monochromatyczne wnętrza zdecydowanie nigdy nie wyglądają nudno czy zwyczajnie. Aby jednak ten efekt utrzymać, nie wolno ich ozdabiać kolorowymi akcesoriami – lepiej zdecydować się chociażby na dodatki srebrne.

Oczywiście nie tylko kolory pełnią ważną rolę w stylu glamour. Nawet białe krzesła glamour nie sprawią bowiem, że salon, w których się je umieści, nagle stanie się niesamowicie ekskluzywnym i wyjątkowym miejscem. W tym stylu architektonicznym równie ważne co kolory są bowiem: jakość wyrobów, kształty oraz drobne elementy ozdobne. Trzeba mieć to wszystko na uwadze, kreując ciekawe wnętrza w stylu glamour.