W jakim miejscu najlepiej zbyć monety?

Po moich rodzicach zostało spore mieszkanie w dobrym miejscu miasta. Rzecz jasna zdecydowaliśmy je sprzedać, zaś zyskami się podzielić, tymczasem wcześniej należało je wysprzątać. W toku wykonywania prac porządkowych odkryliśmy klasery pełne monet które wyglądały na wiekowe. Nie znaliśmy się na tym, w związku z tym pierwszą decyzją było to, że musimy znaleźć skup starych monet, aby jakaś kompetentna osoba wyjaśniła nam, co naprawdę odnaleźliśmy oraz jaka jest wartość znaleziska. Szybko zatem zebraliśmy się i ruszyliśmy do miejsca, gdzie, jak oznajmił nam kolega, ktoś prowadził skup monet trójmiasto.

Pan ze skupu obejrzał to, co mu dostarczyliśmy i obwieścił, że nie jest to nic kosztownego. Bez wątpienia monety były stare, ale to nie jest najistotniejsze. Skup złotych monet to miejsce, w którym największym zaciekawieniem cieszą się monety rzadkie i trudne do dostania, jak brakteat Jaksy z Kopanicy, a te, co my sprowadziliśmy, to zwyczajna masówka i nawet do tego nie tak bardzo stara. Widząc nasze miny, Pan roześmiał się a także doradził, ażebyśmy odwiedzili drugi skup monet, jeżeli mamy obawy, iż on pragnie nas wprowadzić w błąd. Uradziliśmy, że tak postąpimy, bo w sumie nie ma w tym żadnej szkody, a możliwe, że zdoła pomóc.

skup monet

Udaliśmy się zatem w drogę, jaką wytyczały punkty prowadzące skup srebrnych monet. Wyszukaliśmy do tej pory trzy tego typu miejsca i we wszystkich ściemnialiśmy, że nie wiemy o co chodzi oraz że nie spodziewamy się niczego konkretnego. Jednakże w każdym punkcie usłyszeliśmy to samo. Bezustannie dostawaliśmy informację, że dostarczyliśmy masówkę, która która nie przedstawia sobą wielkiej wartości. W końcu mieliśmy dość. Wróciliśmy do pierwszego Człowieka, który prowadził skup monet oraz spytaliśmy go, czy nie zechciałby tego zbioru od nas odkupić. Ten popatrzył na nasze miny i próbował nas pocieszyć, że może w tym, co przynieśliśmy, odnajdzie się jakiś okaz kolekcjonerski, na przykład jakoś specyficznie uszkodzona moneta bądź z błędem. Zakomunikował nam, że ma kolegę, który posiada skup starych monet a także intrygują go właśnie takie perełki. Więc to miała być teraz nasza ostatnia szansa na to, by sprzedać ten nieszczęsny bilon.

Dodaj komentarz