Wybór bezpiecznego i spełniającego wymogi ogrodzenia

Bardzo często gdy wybieramy dla siebie różne typy nowych artykułów, kierujemy się na zakupach wyłącznie swoim gustem i upodobaniami estetycznymi, tak samo jest i z ogrodzeniem panelowym czy systemowym.

 

ogrodzenia panelowe trójmiasto

 

Jeśli natomiast w ten sposób zaczniemy dopasowywać do swoich działek ogrodzenia systemowe pomorskie, możemy zupełnie nieświadomie sięgnąć po takie, które nie będą spełniać pewnych wymogów. To natomiast może sprawić, że z czasem otrzymamy pismo zmuszające nas do opłacenia grzywny. Jeśli chcemy uniknąć więc kary pieniężnej, najpierw zapoznajmy się ze wszystkimi wymogami dotyczącymi właśnie ogrodzeń.

 

Nowe ogrodzenie panelowe

 

Nasz nowy płot  czy ogrodzenie musi spełnić koniecznie kilka warunków. Po pierwsze – musi być bezpieczny nie tylko dla nas, ale też dla innych istot żywych. Nie może on narażać zdrowia, a tym bardziej życia ludzi czy zwierząt, dlatego jego konstrukcja powinna być odpowiednio zaprojektowana. Istnieje warunek, który mówi o tym, że na wysokości do 1,8 m nie wolno nam stosować na ogrodzeniach żadnych elementów ostro zakończonych czy drutów kolczastych bądź szkła tłuczonego.

 

Ogrodzenia boisk i placów zabaw

 

Spoglądając na standardowe ogrodzenia boisk pomorskie, nigdy nie zobaczymy na nich właśnie takich fragmentów, dlatego też musimy dostosować się do tego wymogu. Zwróćmy też uwagę na to, w jaką furtkę zostało wyposażone wybrane przez nas ogrodzenie. Musi ona koniecznie otwierać się wyłącznie na zewnątrz posesji, dlatego pamiętajmy o tym i powiedzmy o tym firmie, która będzie dla nas montować nowe ogrodzenie Jeśli natomiast zamierzamy wyposażyć w ogrodzenie działkę, na której zostały postawiony budynek publiczny, to furtka powinna być też dostosowana do niepełnosprawnych osób, by i one mogły swobodnie ją otworzyć.

 

 

ogrodzenia panelowe gdańsk

Ogrodzenia panelowe  dla Ciebie

 

Te wszystkie warunki mogą wydawać nam się nieco skomplikowane, jednak tak naprawdę każdy producent ogrodzeń trójmiasto doskonale je zna i potrafi stosować. Jeżeli zatem, w celu zakupu nowego płotu, ogrodzenia, zgłosimy się do doświadczonej firmy, w rzeczywistości nie będziemy musieli pamiętać o żadnych zasadach zapisanych w prawie. Nasz producent sam zadba o to, by nasze ogrodzenie było utworzone zgodnie z wymogami.