Wziernik nosowy do każdego gabinetu laryngologicznego

Spośród wielu różnych narzędzi, które używane są w diagnostyce medycznej, wziernik nosowy to jeden z najstarszych, ale wciąż powszechnie używanych wynalazków. Jak sama jego nazwa sugeruje, wziernik nosowy pozwala dokładnie przebadać jamy nosowe pacjenta, tym samym pomagając w stwierdzeniu gdzie leży źródło jego dolegliwości. W każdym gabinecie laryngologicznym można bez problemu znaleźć wziernik nosowy, zwłaszcza wziernik nosowy typu Hartmann, który jest najczęściej używany w diagnostyce.

W obecnych czasach często stosowane są wzierniki nosowe jednorazowe, które nie wymagają sterylizacji. Tego typu sprzęt jest jednak zazwyczaj zbyt drogi, aby móc przeznaczyć go do jednorazowego użytku, dlatego w większości placówek medycznych stosuje wzierniki wielokrotnego użytku. Po badaniu pacjenta wymagają one oczywiście dokładnej sterylizacji.
W zależności od wieku pacjenta, przy badaniu laryngologicznym stosowane są wzierniki o różnych rozmiarach. Zazwyczaj dostępne są one w wersji dla noworodków, dzieci oraz dorosłych. Wykonywane są ze stali najwyższej jakości, dzięki czemu są trwałe i mogą przetrwać w stanie niezmienionym przez wiele długich lat, bez względu na częstość z jaką przechodzą proces sterylizacji. Często przy zakupie wzierników nosowych dostaje się gwarancję ich trwałości, zazwyczaj sięgającą około pięciu lat.
	wziernik nosowy

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele sklepów medycznych, które w swojej szerokiej ofercie posiadają wziernik nosowy typu Hartmann, zarówno jednorazowy, jak i wielokrotnego użytku. Ich ceny są bardzo różne, ale zależą przede wszystkim od ilości zamówionych wzierników oraz wybranych przy zamówieniu rozmiarów. Każdy bez problemu może złożyć tego typu zamówienie korzystając ze strony internetowej danego sklepu. Dlatego jeżeli chodzi o zakup sprzętu medycznego takiego jak wziernik nosowy, każdy na pewno znajdzie sklep, w którym zamówienie zostanie zrealizowane szybko i w przystępnej cenie. Na pewno żaden gabinet laryngologiczny nie będzie miał problemów z brakiem narzędzi!