Zakładamy naszą spółkę

Aby otworzyć swą działalność, prócz mienia koncepcji na właściwy biznes, musimy się przygotować na wycieczkę po urzędach, w celu dostarczenia należytych zestawień. Potrzebne nam są także na początek odpowiednie kapitały. O ile nie mamy własnych pieniędzy, należy spróbować zgłosić się do Urzędu Pracy po dotację.

księgowość Białystok
Pierwszym etapem, jaki powinniśmy wykonać, jest pobyt w Urzędzie Miasta, skąd zgłosimy własną działalność. Tworzymy tam prośbę o rejestrację do ewidencji działalności gospodarczej. Zaświadczenie o wpisie uzyskamy maksymalnie w okresie dwóch tygodni. Także tyle poczekamy na wyznaczenie nr Regon z Urzędu Statystycznego. Konkluzja o nadanie takiego numeru tworzymy za pomocą formularza RG-1. Ażeby mieć działalność, pożądana nam jest także pieczęć oraz konto w banku. Instytucje bankowe oferują rozmaite usługi dla firm, przeto warto je z uwagą przemyśleć i nabyć najbardziej trafną dla nas. Po otwarciu konta bankowego, idziemy z firmową pieczątką do US. W tamtym miejscu musimy zrobić rejestrację NIP. W wypadku jednoosobowej działalności lokalny NIP będzie automatycznie NIPem firmowym. Wybieramy tutaj również rodzaj opodatkowania. Gdy nie mamy doświadczenia w tej materii, opłaca się uradzić się bliskiej księgowej. Do wyliczania z US można wynająć biuro księgowe. Za słuszną comiesięczną należnością nie musimy się troskać o uporządkowanie w papierach. Przyzwoicie prowadzona rachunkowość bywa niejaką z najważniejszych kwestii. Sprawi to, że unikniemy kar i niepotrzebnego stresu. W okresie 7 dni od zaczęcia działalności trzeba także pójść do Zakładu Ubezpieczeń Spółecznych. Pomnijmy, iż nowym biznesmenom należą się ulgi na regulowanie składek na ubezpieczenie społeczne.

Gdy wreszcie przejdziemy przez gąszcz bezduszności, na ostatek zdołamy począć funkcjonować we własnej spółce. Pamiętajmy o odpowiednim planie oraz roztropnym wytyczeniu środków. Warto także postawić w słuszną marketing, która wywabi klientele.
Źródło: księgowość Białystok

Dodaj komentarz