Drewno strugane

Jakie zastosowanie ma drewno strugane? Produkuje się je w celu kształtowania rozmaitych konstrukcji. Drewno strugane najczęściej występuje w postaci prostej deski, którą można wykorzystać na nieskończoną ilość sposobów. Długość deski waha się najczęściej w okolicach jednego do trzech metrów. Jednak wymiary produktu przede wszystkim zależą od zapotrzebowania klienta.

Drewniane konstrukcje

Drewno strugane ma niezliczoną ilość zastosowań. Możemy użyć go do prac budowlanych przy budowie domu lub płotu. Niejednokrotnie klienci użyli drewno strugane do konstrukcji w ogrodzie, takich jak np. domki na drzewie, altanki, czy ławki. Z danego produktu, zdarzało się również produkować stoliki, leżaki, a nawet krzesła ogrodowe. Drewno idealnie nadaje się do malowania i strugania. Bez problemu można wywiercić w nim otwór na śrubę, co jest bardzo przydatną kwestią podczas budowy konstrukcji.

Drewno strugane

Rodzaje i produkcja

Kształty i długości zamówionego drewna zależą od wyboru klienta. Drewno strugane najczęściej produkowane jest w prostokątnych wymiarach, jednak zdarzają się również inne ukształtowania deski. Przykładowo mogą być one zaokrąglone na krawędziach, a nawet zaostrzone. Wybór deski leży po stronie klienta. Najbardziej popularnym rodzajem drewna struganego jest prosta deska — kantówka. Jest to deska o idealnie płaskiej powierzchni. Drewno strugane to doskonały produkt do prac budowlanych. Jego produkcja jest niezwykle prosta, a elementy lub artykuły, które można z niej stworzyć — niesamowite.