Implant zęba Kraków

Uśmiech jest uważany za wizytówkę człowieka. Braki w uzębieniu mogą przyprowadzić o kompleksy lub odebrać pewność siebie. W takich przypadkach stosowany jest implant zęba Kraków. Jest to śruba tytanowa, na której umieszcza się koronę ceramiczną lub porcelanową. Najważniejsze jest, aby odcień został dopasowany do odcienia naturalnych zębów.

Czy implant zęba Kraków powoduje ból?

Samo leczenie implant zęba Kraków uważane jest za skomplikowane i klienci często obawiają się o ból towarzyszący przy zabiegu. Stomatolog podczas konsultacji jednak informuje na temat zastosowania odpowiedniego znieczulenia, dzięki czemu pacjent nie musi martwić się o bolesne wszczepienie implant zęba Kraków. Jedyną negatywną konsekwencją może być obrzęk, który nie będzie jednak uniemożliwiał codziennego funkcjonowania i po kilku dniach zniknie.

Implant zęba Kraków

Przeciwwskazania do zabiegu wszczepienia implant zęba Kraków

Jak w przypadku każdego zabiegu, przeprowadzenie implant zęba Kraków ma swoje przeciwwskazania. Dlatego stomatolog przed przystąpieniem do leczenia przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Wiele osób może zostać wykluczonych z możliwości leczenia ze względu na palenie papierosów lub zaniedbanie higieny jamy ustnej. Ponadto cukrzyca, choroby nowotworowe czy stan zapalny kości i zębów również uniemożliwiają wszczepienie implant zęba Kraków.

Istotnym czynnikiem sprawdzanym przez stomatologa jest również wiek pacjentów. Osoby niepełnoletnie nie mogą zostać poddane zabiegowi z powodu wciąż trwającego procesu kształtowania się kości. Również wśród osób starszych mogą wystąpić przeciwwskazania, takie jak osteoporoza.