Z jakiej przyczyny powinno się kupić syberyjskiego kota?

Kociaki rasy syberyjskiej to jedna z ładniejszych i bardzo wziętych ras kocich. Bywają bardzo chętnie kupowane przez ludzi chcących mieć przepełnionego wdziękiem i wyjątkowego kociaka, jaki będzie nie wyłącznie przyjacielem, lecz również częścią rodziny.

Czym cechują się koty syberyjskie? Przynależą one do ras o średniej długości sierści. Mają śliczne, nieco skośne oczy, duże uszy zakończone pędzelkami, tego typu pędzelki pojawiają się również na ich łapach. Mają okazałe, gęste owłosienie, które występuje w przeróżnym umaszczeniu. Człek nie mieszał się w wykształcenie tego typu, powstał on naturalnie, na drodze ewolucji. Kocięta tej rasy wywodzą się pierwotnie z Syberii, a pierwsze doniesienia o istnieniu tych kotów datuje się aż w XVIII wieku! Przez długi czas modne były szczególnie w Rosji, świat zainteresował się nimi relatywnie nie tak dawno.

koty syberyjskie
Koty syberyjskie idealnie pasują na kompana zarówno dla osoby dorosłej, jako i dla familii z pociechami. Będą to stworzenia pogodne oraz bardzo energiczne. Posiadają własny wyjątkowy charakter, uwielbiają od czasu do czasu pobyć sobie w samotności. Równolegle przywiązują się do człowieka oraz są niezwykle towarzyskie. Ich dość charakterystyczną właściwością charakteru jest to, że uwielbiają się wspinać i odpoczywać na wszelkich górnych półkach i szafkach.

Gdzie da się nabyć kota syberyjskiego? Oczywiście, najbezpieczniejszym do tego punktem będzie hodowla kotów. Wyłącznie nabywając u tak pewnego źródła, nabędziemy pewność, iż własne kociaki nie jeno są „rasowymi” posiadającymi historię rodu, lecz nie musimy się także obawiać o ich kondycję. Kupując kotka z hodowli masz umowę, za sprawą której ochraniasz siebie oraz własnego nowego kociego przyjaciela. Powinno się najlepiej osobiście zwiedzić hodowlę, aby nie wyłącznie poznać się z kociakami, jednak też pogadać z posiadaczami hodowli, którzy ochoczo odpowiedzą na wszelkie zagadnienia.

Dodaj komentarz