Biznes

BIM management

Technologia BIM to niewątpliwie ułatwienie dla wszystkich pracowników branży budowlanej. Projektanci, instalatorzy, a nawet konstruktorzy są w stanie współpracować w jednym czasie nad danym projektem, właśnie dzięki temu algorytmowi. Rozwijająca się nowość, jest dla wielu zagadką i niewiadomą, na szczęście dzięki BIM management łatwo ją rozwiązać. 

Czym jest BIM management?

Każda nowa technologia potrzebuje ludzi znających się na jej obsłudze, którzy będą mogli szkolić i edukować pozostałych pracowników. Taka rola przypadła właśnie BIM management i BIM managerom. Ich zadaniem jest prowadzenie szkoleń, doradzanie oraz wdrażanie tej nowoczesnej technologii w życie. 

BIM management

Co leży w obowiązkach osoby pracującej w BIM management?

Do zadań osoby pracującej w BIM management zalicza się przede wszystkim wiedza i znajomość Building Information Modeling. Taka osoba powinna wiedzieć, jak działa technologia BIM oraz mieć wiedzę we wszystkich branżach, które z niej korzystają, czyli: architektury, instalacji sanitarnych czy instalacji elektrycznych. Głównym zadaniem BIM management jest nadzorowanie pracy między zespołem a podwykonawcami oraz sprawdzanie, czy modelowanie BIM odbywa się sprawnie i dobrze. 

BIM management to istotny element, który potrzebny jest do prawidłowego rozwoju i wzrostu popularności technologi BIM. 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i dowiedzenia się więcej  o technologi BIM: https://bimup.tech/