Biznes

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Dobre pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Nie chodzi tutaj tylko o kwestię ubioru, ale także o CV. Chcąc zainteresować potencjalnego pracodawcę, musimy się bardzo napracować. Teraz nie wystarczy już tylko wpisać swoich kompetencji, wykształcenia i innych danych ‒ obecnie wielu rekruterów zwraca również uwagę na stronę wizualną dokumentu. Istnieje mnóstwo kreatorów CV, jak również darmowych programów graficznych, umożliwiających stworzenie niebanalnego curriculum vitae. 

Co powinno znaleźć się w CV?

W CV powinny znaleźć się takie informacje jak: dane osobowe, wykształcenie, umiejętności, kompetencje, języki, jakie znamy oraz zainteresowania. Trzeba pamiętać, by wszystkie te dane były zgodne z prawdą. Poza tym jeśli ktoś jest osobą niepełnosprawną, może, ale nie musi umieszczać informacji na temat stopnia niepełnosprawności. Będzie to konieczne, jeśli znajdziemy firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne i chcemy aplikować do nich na stanowisko.  

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Jak zadbać o stronę wizualną CV?

Jeśli pragniemy zapaść w pamięć rekrutera w firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne, należy przygotować bardzo skrupulatne CV. Najlepiej jeśli tworzymy je w programie graficznym, takim jak chociażby Canva, wtedy mamy pewność, że będzie to nietuzinkowy dokument. Przygotowując swój życiorys, należy pamiętać o tym, by nie przesadzić z kolorami. Unikajmy jaskrawych barw, gdyż te nie wyglądają profesjonalnie, chyba że aplikujemy na stanowisku, gdzie ceni się kreatywność i wyobraźnię. Istotne jest także, by umieścić swoje zdjęcie. Powinna to być fotografia portretowa, oczywiście nie można zapomnieć o tym, aby załączyć zdjęcie, które będzie stosowne do sytuacji. Te wszystkie elementy pozwolą na stworzenie pięknego i profesjonalnego CV. W kolejnym kroku możemy zaaplikować do firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne. Sprawdź https://poltalento.pl/pracodawca