Biznes

Ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością

Wielu pracodawców, a także same osoby niepełnosprawne, zastanawiają się: czy takie osoby mogą pracować?  Odpowiedź jest prosta: tak, osoba z niepełnosprawnością może pracować pod warunkiem, że  lekarz medycyny pracy przeprowadzi badania, które pozwolą jej wykonywać obowiązki na określonym stanowisku. Nie zmienia tego nawet orzeczenie ZUS o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Decyzję podejmuje lekarz, który wykonuje badania do określonej pracy. I oczywiście dla samego pracownika — musi umieć predyspozycję do wykonywania swojego przyszłego zadania. Jest to również ważne w ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością.

Przywileje dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby, które w ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością znaleźli pracę, mogą korzystać z pewnych przywilejów w wykonywaniu swoich obowiązków. Pierwsza podstawowa jest taka, że ​​czas pracy posiadacza orzeczenia nie powinien przekraczać 8 godzin na dobę i  40 godzin tygodniowo, a czas pracy osoby niepełnosprawnej z niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym nie powinien przekraczać 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. W przypadku pracy w godzinach nadliczbowych i w nocy osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona. Należy pamiętać, że chociaż zezwolenie jest udzielane osobom niepełnosprawnym, a okres pracy jest krótszy, nie ma obaw o obniżenie wypłacanego wynagrodzenia. 

ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością

Poszukiwanie pracy przez osobę niepełnosprawną

To proces zawierające pewne kroki. Należy sprawdzić, czy poprawnie wypełniło się wszystkie punkty, szukając ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością. Należy pamiętać, że doradztwo na stanowiska pracy w urzędzie to nie jedyna opcja. Nie należy więc ograniczać się do szukania pracy tylko w urzędach. Najlepiej aktywnie szukać ofert pracy w Internecie, korzystając ze stron internetowych agencji zatrudnienia, portali organizacji pozarządowych, w tym organizacji z ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością

Dowiedz się więcej na stronie: https://poltalento.pl/!