Biznes

Oznakowanie opakowań 

Oznakowanie opakowań to proces znakowania produktów etykietą lub naklejką. Celem oznakowanie opakowania jest zwiększenie rozpoznawalności produktu i odróżnienie go od innych podobnych produktów znajdujących się w ofercie. Producenci wykorzystują oznakowanie opakowań, aby przyciągnąć potencjalnych klientów i umożliwić im łatwą identyfikację ich produktów w sklepie. 

Jakie produkty nadają się do oznakowania?

Oznakowanie produktów świadczy o ich jakości dlatego tak ważne jest dobry dobór etykiet. Oznakowanie może być wykorzystywane w każdej branży i nadaje się do każdego rodzajów produktów. Dobrze nadaje się do produktów w których znajdują się artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Oznakowanie produktów można również zastosować na trudno dostępnych materiałach takich jak puszki czy butelki. Coraz częściej producenci decydują się również na oznaczenie produktów znajdujących się na tworzywach sztucznych lub kartonach.

Oznakowanie opakowań

Laser – nowoczesna forma znakowania produktów

Bez względu na to czy ważna jest prędkość wydruku, czy ilość znakowanych artykułów warto zwrócić uwagę na laserowe oznaczenie produktów. Ta nowoczesna forma umożliwia drukowanie dat przydatnych do spożycia, oraz niezbędnych informacji potrzebnych na lekach lub produktach przemysłowych takich jak kable oraz rury. Nawet najmniejsze litery i cyfry będą widoczne dzięki precyzyjnym strużką lasera. 

Te i inne informacje dotyczące oznakowanie produktu znajdą Państwo na stronie internetowej https://coding.koenig-bauer.com/