Biznes

Plakaty ekologiczne, jaki wpływ mają na nas?

Jednym z największych trendów jaki możemy spotkać w dwudziestym wieku jest ekologia. Wiele osób mówi, że jest to kolejny hipsterska moda, ale dla mnie, jak i wielu działaczy największym sukcesem jest pomoc naszemu środowisku. Plakaty ekologiczne przez prosty przekaz wpływają na tysiące sposobów, zaczynając od prostych rzeczy np. zaprzestaniu używania plastikowych rurek po liczne akcję WWF.

WWF – godzina dla ziemi

Fundacja World Wide Fund for Nature publikując akcję edukacyjno-informacyjną założyła sobie pewne cele. Największym z nich było zbudowanie świadomości o oszczędzaniu energii oraz zapobieganie zmianom klimatycznym. Plakaty ekologiczne były bardzo wpływowym elementem na całą kampanię, dzięki temu w późniejszym okresie pozyskała wiele środków, działaczy. Jednym z osiągniętych sukcesów jest wsparcie Ministerstwa Środowiska, którzy w ramach tej akcji 27 marca o 20:30 wyłączają w prawie wszystkich budynkach światło na godzinę.

Plakaty ekologiczne

Ekologia w firmie

Większość z firm posiada bardzo licznie rozbudowane formy ochrony środowiska. Najczęściej możemy spotkać zbiórkę surowców i odpadów, czy tworzenie akcji mailingowych promujących postawy proekologiczne. Dla mnie najciekawsze jednak są krótkie komiksy i plakaty ekologiczne, przedstawiają nam wskazówki jak powinniśmy pewne rzeczy wykonywać poprawnie. Często są umieszczane w miejscach, gdzie zużywana jest energia, woda, papier, dbają o nasze dobre nawyki i rozważne korzystanie z surowców.