Biznes

Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych w Polsce

W Polsce zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest niepopularnym procesem, w porównaniu do innych krajów. Pracodawcy często nie zdają sobie sprawy z korzyści płynących z przyjęcia na stanowisko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością czeka na kandydatów na wielu płaszczyznach, takich jak księgowość, czy handel.

Dlaczego warto zatrudnić osoby niepełnosprawne?

Często są to osoby, które zamykają się w domu, mimo zdobytego doświadczenia i wielu umiejętności nie decydują się na pracę. Warto im pomóc i pokazać, że zatrudnianie osób niepełnosprawnych to zupełnie normalna procedura, korzystna dla pracownika i pracodawcy. Osoby niepełnosprawne to często najbardziej sumienni pracownicy, przykładający się do swoich obowiązków. Praca zdalna dla niepełnosprawnych niesie za sobą wiele korzyści dla pracodawców, dostają zwrot kosztów wyposażenia miejsca pracy, ulgi we wpłatach PFRON, dofinansowanie wynagrodzeń itp. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych przyniesie pracodawcom dodatkowe benefity i pozwoli sumiennym osobom znaleźć pracę.
Zatrudnianie osób niepełnosprawnych

Gdzie znajdziesz pracę, będąc niepełnosprawnym?

Praca dla niepełnosprawnych z domu w Polsce nie jest na najwyższym poziomie, jednak sytuacja powoli zaczyna się zmieniać. Powstaje wiele organizacji i portali, które pomogą znaleźć zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością. Dokładne przeszukanie stron internetowych, pozwoli kandydatom znaleźć wiele ofert, dopasowanych do ich predyspozycji. Wystarczy stworzyć CV, zgłosić swoją kandydaturę i czekać na umówioną rozmowę kwalifikacyjną. To zupełnie proste, tak jak w przypadku osób z pełną sprawnością. Zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością niekiedy wiąże się z dodatkowym dofinansowaniem wynagrodzenia.