Biznes

Inspektor nadzoru inwestorskiego

We wrześniu 2020 roku do polskiego prawa budowlanego weszła nowelizacja, która wprowadza zmiany w jednostce inspektor nadzoru inwestorskiego.

Podstawowe zadania

Jednym z jego głównych obowiązków jest kontrolowanie przebiegu realizacji projektu. Inspektor nadzoru inwestorskiego jest reprezentantem danego inwestora oraz troszczy się o przestrzeganie podstawowych przepisów w miejscu budowy. Jego kolejnym zadaniem jest sprawdzanie jakości materiałów wykorzystywanych w budynku. Inspektor nadzoru inwestorskiego sprawdza, w jakim stopniu oraz tempie wykonywane są poszczególne czynności, a także kontaktuje się ze szefami firm budowlanych, elektrycznych, zbrojeniowych. Ważną rolą, którą ogrywa inspektor nadzoru inwestorskiego, jest m.in.: odbiór skończonych zabudowań do użytkowania. Kiedy powołujemy inspektora nadzoru, możemy przekazać mu kontrolę nad kosztami budowy.

Inspektor nadzoru inwestorskiego

Kto może nim zostać?

Zwód ten mogą wykonywać osoby, które posiadają uprawnienia budowlane — wykonawcze. Wiele osób podważa doświadczenie inspektor nadzoru inwestorskiego, ponieważ wielu z nich posiada jedynie dwuletnią praktykę w budowlance. Kandydat, który zaliczy wszystkie egzaminy, jest zobligowany wstąpienia do Okręgowej Izby Inżynierów.

Po co inspektor nadzoru inwestorskiego?

Eksperci podkreślają, że jeżeli chcemy, aby nasz budynek był eksploatowany bezawaryjnie przez lata, powołajmy więc inspektor nadzoru inwestorskiego. Wtedy mamy godną osobę, która nas reprezentuje, a co więcej nie musimy się martwić, że nasz budynek będzie postawiony niezgodnie z prawem lub nie spełni naszych oczekiwań. Zobacz więcej na: https://quantumsa.pl/oferta