Biznes

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Mimo wielu doświadczeń, przykładów i badań, które wykazują, że osoby niepełnosprawne fizycznie czy intelektualnie są sprawni zawodowo, wciąż wiele firm ma wątpliwości i obawy przed ich zatrudnieniem. Niestety powoduje to duże problemy na rynku pracy dla osób z wszelkimi chorobami. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne poradziły sobie z tymi przeszkodami i dały szansę niepełnosprawnym na normalnie życie.

Nieprzystosowane miejsce pracy

Techniczne bariery są częstym powodem rezygnacji z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Nie wszystkie firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne obarczone są specjalnymi wymaganiami, jakie egzekwowane są przez chorobę i jakie należy wprowadzić do miejsca pracy. Wiele niepełnosprawności nie wymaga żadnych przystosowań.

firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Nieobecność w pracy

Niepełnosprawność nie jest jednoznaczna z ciągłym pobytem w szpitalu czy częstymi wizytami u lekarza, jak większość osób to postrzega. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne nie powinny martwić się o nieobecności w pracy osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj bardzo zależy im na swoim stanowisku i sami niechętnie opuszczają dni pracy.

Brak odpowiedniego stanowiska

Przez stereotypy zwykle postrzega się takie osoby w pracy jako mało produktywnych pracowników. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne powinny dopasować odpowiednie stanowisko do pracownika. Dobranie właściwych obowiązków, których wykonania nie będzie ograniczała niepełnosprawność, umożliwia bezproblemowe zatrudnienie osób dotkniętych kalectwem.

Więcej na https://poltalento.pl/pracodawca