Biznes

Praca dla osób niepełnosprawnych

Praca dla osób niepełnosprawnych bywa czasem problematyczna w znalezieniu. Spowodowane jest to różnymi obawami pracodawców. Obawiają się oni, czy dana osoba poradzi sobie na danym stanowisku i w nowym miejscu Strach związany jest także z przygotowaniem miejsca, a dokładnie, jakie warunki będzie trzeba jej zatrudnić. Praca dla osób niepełnosprawnych nie jest niemożliwa do znalezienia, istnieje wiele portali rekrutacyjnych, które zajmują się współpracą z osobami niepełnosprawnymi.

Praca dla osób niepełnosprawnych

Jakie korzyści zyskuje pracodawca, zatrudniając osobę niepełnosprawną?

Oferowana praca dla osób niepełnosprawnych przez pracodawców to nie tylko pomoc dla osób niepełnosprawnych, to także korzyści wynikające z zatrudnienia takiej osoby. Są to przede wszystkim korzyści finansowe. Dostaje je pracodawca na przykład za wyposażenie stanowiska pracy dla takiej osoby. Praca dla osób niepełnosprawnych, wiąże się także z dofinansowaniem do wynagrodzeń. Ponadto można starać się o wiele więcej kwot pomocowych. Jak widzimy, korzyści jest sporo, a dodatkowo praca z taką osobą może być przyjemna i zatrudniona osoba może okazać się wspaniałym pracownikiem.

Co trzeba zapewnić osobie niepełnosprawnej w miejscu pracy?

Praca dla osób niepełnosprawnych może być możliwa w większości miejscach. Warunki pracy takich osób muszą jednak być odpowiednio spełnione. Praca dla osób niepełnosprawnych jest możliwa wtedy, gdy mają oni dostosowane swoje stanowisko pracy. Bardzo ważną kwestią jest także czas pracy. Niepełnosprawny pracownik pracuje krócej i ma prawo do dodatkowych przerw w ciągu dnia. Dodatkowo przysługuje mu więcej dni urlopu płatnego, co spowodowane jest na przykład różnymi badaniami, które musi przechodzić.

Więcej na https://poltalento.pl/