Biznes

Stoiska targowe

Każdy z nas miał okazję być na tematycznych targach. Niezależnie od tego, czy poświęcone one były ekologicznym kosmetykom, książkom czy też kawie, wszystkie musiały mieć taki sam element — stoiska targowe. Kiedy ładnie wyglądają, jesteśmy skłonni podejść i zapoznać się z ofertą. Jakie cechy powinny mieć stoiska targowe, aby kusiły jak najwięcej osób? Przedstawiamy poniżej.

Podstawy

Pierwszym aspektem dobrego wyglądu stoiska targowe jest czystość. Wszystkie produkty powinny być schludnie uporządkowane. Kurz musi być wytarty, inaczej całość będzie sprawiała wrażenie zaniedbanego miejsca. Dobrze jest, gdy rzeczy są posortowane kategoriami, ułatwia to sprawdzenie oferty i przyspiesza sprzedaż. Stoiska targowe muszą przyciągać wzrok. Może w tym pomóc dobór odpowiedniej kolorystyki. Jeśli w danym punkcie sprzedaje się kawę, najlepiej, aby wszystko było w barwach brązowych i beżowych. Można też zdecydować się na koralową czerwień i zieleń — te kolory odnoszą się do świeżych ziaren kawowca. Ceny produktów powinny być dobrze widoczne, aby potencjalny klient nie musiał się o nie dopytywać.

stoiska targowe

Projekt

Istnieje możliwość personalizacji stoiska targowe. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Blat nie może być podobnego koloru, jak produkty czy ich opakowania. Nic, co jest w ofercie, nie będzie wtedy dobrze widoczne, a to obniża atrakcyjność stoiska. Dobrze jest zainwestować w odpowiednie oświetlenie. Żółte światło zniechęca do zakupu, zimne natomiast nie jest przyjemne dla oka. Najlepiej sprawdza się neutralne.

Dobrze urządzone stoiska targowe to gwarancja zysku, warto to mieć na względzie przy wyborze designu.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: https://abamus.pl/