Biznes

Praca z grupą umiarkowaną

Praca z grupą umiarkowaną jest czasem proponowana przez pracodawców niechętnie. Wynika zazwyczaj to z ich obaw. Jednak zatrudnienie takiej osoby przynosi wiele korzyści. Istnieje tylko kilka wymogów, które pracodawca musi spełniać. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności zazwyczaj szukają pracy na forach internetowych, w urzędzie pracy i na portalach rekrutacyjnych.

Gdzie szukać ofert pracy z grupą umiarkowaną?

Obecnie, istnieje wiele opcji szukania pracy z orzeczeniem. Praca z grupą umiarkowaną oferowana jest przez pracodawców często w urzędach pracy. Duże możliwości daje internet. Można szukać pracy, nie wychodząc z domu. Na wielu portalach i forach widnieją ogłoszenia o tytule: praca z grupą umiarkowaną. Dużą pomocą mogą być także biura rekrutacyjne. Zajmują się one szukaniem pracy dla konkretnych osób. Ich praca odbywa się stacjonarnie, hybrydowo lub całkowicie online.

Co daje umiarkowany stopień niepełnosprawności?

Pracownik, który posiada umiarkowany stopień niepełnosprawność, ma mniejszą sprawność organizmu. Pracodawca musi zapewnić mu odpowiednie warunki pracy. Praca z grupą umiarkowaną jest dostępna dla takich osób na otwartym rynku, mogą znaleźć pracę w większości miejscach. Takie osoby mogą jednak pracować w ciągu dnia 7 godzin. Mają prawo do dodatkowych przerw w trakcie pracy oraz prawo do większej ilości dni urlopu. Dodatkowo praca z grupą umiarkowaną może być podjęta przez taką osobę za pozwoleniem lekarza. Warto pamiętać, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnowartościowym pracownikiem, który będzie pomocny

Więcej na https://poltalento.pl/osoby-niepelnosprawne